• Ogłoszenie

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie informuje, że wszystkie wnioski dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 zostały pozytywnie rozpatrzone.

Jednocześnie informujemy, iż posiadamy jeszcze wolne miejsca.Chętnych zapraszamy do naszej placówki.

• Rekrutacja do klasy pierwszej

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie informuje, iż rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się w terminie od 27.02.2023 do 21.04.2023 roku.

Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie szkoły - karta_zapisu_dziecka_do_klasy_1.doc​​​​​​​

• Z wizytą w Lubawce

• We wtorek dnia7.02.2023 r. Poczet Sztandarowy szkoły uczestniczył w uroczystości sztandarowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce. Oprócz prezentacji artystycznej i apelu mogliśmy oglądać wystawę zdjęć pod nazwą "Sybir. Utrwalone w kadrze. Zapamiętane w obrazach". Mamy nadzieję, że wystawa trafi również w najbliższym czasie do naszej szkoły.

• Wizyta w CBK

• W poniedziałek 6 lutego 2023 r. uczniowie klas I-III odwiedzili Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra w Pisarzowicach. Podczas tego spotkania Pani Wiola i  Pani Emilka zorganizowały dla dzieci  quiz dotyczący znajomości najpopularniejszych bajek, a następnie wprowadziły nas w tematykę tradycji związanych z Tłustym Czwartkiem, Wielkim Postem i Wielkanocą.

Po części teoretycznej dzieci zapoznały się z tajnym przepisem na oponki i przystąpiły do wyrabiania ciasta. Punktem kulminacyjnym zajęć była ich degustacja i seans filmowy z popcornem.

Serdecznie dziękujemy Paniom z CBK w Pisarzowicach za zaproszenie i tak miło spędzony poniedziałek.

• WIECZOREK LITERACKI I KONKURS

• W sobotę dnia 28.01.2023 roku, w Sali Wiejskiej w Szarocinie odbył się wieczorek literacki połączony ze Szkolnym Konkursem Recytatorskim. Organizatorem wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, Szkolne Koło Teatralne LOLKI wraz z polonistą Szymonem Kaliszukiem.

Jednym z ważniejszych wydarzeń tego dnia było odsłonięcie, już zainstalowanej profesjonalnej kurtyny na scenie. Zakupiona ona została z datków jakie zebrano podczas wcześniejszych występów grupy LOLKI. Bezpłatnie została obszyta dzięki firmie LUBATEX z Lubawki, za co cała nasza społeczność wyraża wielką wdzięczność.

Za oprawę artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie z klas młodszych uczestniczący na co dzień w zajęciach teatralnych, zaś o ciepłe napoje oraz coś dobrego i słodkiego dbały uczennice klasy V.

Wybrano reprezentantów szkoły do etapu gminnego, konkursu recytatorskiego w trzech kategoriach:

* Poezja lub proza - klasy IV-VI: Lena Duda (klasa IV) Amelia Homoncik (klasa VI) i Karol Maciejowski (klasa IV).

* Poezja i proza - klasy VII – VIII: Filip Maciejowski (klasa VIII), Gabriela Jaroszewicz (klasa VIII), Eryk Jurkowski (klasa VIII).

* Poezja śpiewana: Adam Waśko (klasa IV), Wiktoria Rosiak (klasa V), Julia Blaszaniak (klasa IV)

Konkurs gminny odbędzie się w marcu 2023r. w Szarocinie.

Wszystkim przybyłym gościom, młodym artystom i organizatorom dziękujemy, zaś zwycięzcom w konkursie gratulujemy.