• Jasełka

• W piątek 22 grudnia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Szarocinie odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV i VII pod kierunkiem Pana Karola Laszczkowskiego. Tematyka prezentowała współczesnych, zagubionych ludzi. Aktorzy wcieleni w postacie aniołów przedstawiali sens ludzkiego życia oparty na miłości do bliźniego. Poszczególne sceny przeplatane były kolędami zaśpiewanymi przez uczniów szkoły podstawowej i przedszkola

• Wizyta w Kowarskim ZOL-u

• W piątek 22 grudnia 2023 roku nasi uczniowie w ramach wolontariatu odwiedzili kowarski ZOL. Wizyta przyniosła mnóstwo radości zarówno pacjentom jak i naszym uczniom, którzy od razu po wyjściu ze szpitala pytali, kiedy przyjedziemy znowu. Dzieci dwukrotnie kolędowały, oraz odwiedzały pacjentów w ich salach obdarowując smakołykami i kartkami świątecznymi.

• Wigilie klasowe

• Dnia 22.12.2015r. odbyły się w naszej szkole Wigilie Klasowe. Uczniowie przynieśli potrawy. Rodzice czynnie włączyli się w przygotowania smakołyków, barszczu z uszkami i wigilijnych potraw. W tym uroczystym dniu przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu Wigilii Klasowych.

• RODACY-BOHATEROM!

• Nazwa naszej szkoły zobowiązuje. W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji organizowanej od wielu lat przez Stowarzyszenia Odra-Niemen „RODACY-BOHATEROM!” Jej celem jest zbiórka darów do paczek pamięci dla kombatantów w Polsce i na Kresach oraz dla polskich środowisk z Litwy, Łotwy, Białorusi czy Ukrainy.

Zbiórkę rozpoczęliśmy pod koniec listopada i była to dla nas znakomita lekcja patriotyzmu. W środę 20 grudnia 2023 roku dary dla naszych rodaków na wschodzie wyruszyły w długą podróż, z przesiadką we Wrocławiu.  Dziękujemy bardzo wszystkim ofiarodawcom.

• Hej kolęda, kolęda!

• W czwartek 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się tradycyjny się "Przegląd Kolęd i Pastorałek". Głównymi artystami byli uczniowie klas I-III  oraz przedszkolaki.

Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim dzieciom, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

• Powiatowy Turniej Gier i Zabaw “Mikołaj na sportowo”

• W sali sportowej w Pisarzowicach (gm. Kamienna Góra) odbyła się dziś (piątek, 15 grudnia) kolejna edycja Powiatowego Turnieju Gier i Zabaw “Mikołaj na sportowo”. Corocznie organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy z Kamiennej Góry.

Ponownie w rywalizacji o Puchar Starosty Kamiennogórskiego udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu, w tym nasza drużyna. Zwodnicy rywalizowali m.in. w podrzucaniu prezentów czy Mikołajkowym torze przeszkód.

Zawody były również podsumowaniem obchodów 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego na terenie województwa dolnośląskiego.

Foto: własne i Relacje Regionalne

• "Tydzień z Ireną Sendlerową"

• Zakończył się "Tydzień z Ireną Sendlerową", podczas którego uczniowie słuchali fragmentów książeki Anny Czerwińskiej- Rydel "Listy w butelce". Każdego dnia od poniedziałku do piątku uczniowie brali udział w krótkich konkursach i wygrywali słodkie nagrody.

• Mistrzostwo i wicemistrzowstwo powiatu!

• W czwartek 7 grudnia 2023 roku w Pisarzowicach rozegrany został Finał Powiatu Kamiennogórskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Para dziewcząt: Urszula Morawska, Weronika Sadłoń wywalczyła II miejsce. Para: Justyna Łuczak, Amelia Kołdras zajęła I miejsce. Wywalczenie miejsc na podium w zawodach rangi powiatu pozwala na uzyskanie awansu do finału strefy jeleniogórskiej i uzyskania stypendium sportowego. Gratulujemy.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• Dnia 5 grudnia 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nasze szkoła otrzymała zaproszenie od fundacji Odra-Niemen na spotkanie, podczas którego zostaliśmy wraz z innymi szkołami wyróżnieni za współpracę i pomoc w zbiórce zniczy. Przypominamy, że aktualnie trwa zbiórka darów (żywność długoterminowa, środki chemiczne-kosmetyczne) dla naszych rodaków za wschodnią granicą. Zapraszamy do obejrzenia spotów Stowarzyszenia Odra-Niemen.

• Andrzejki w kinie

• W czwartek 30 listopada 2023 roku uczniowie klas IV-VIII odwiedzili Galerię Sudecka w Jeleniej Górze oraz brały udział w sensie filmowym. W ten oryginalny sposób w tym roku świętowaliśmy dzień Andrzejek. Każdy wrócił do domu zadowolony.

• Biologia w praktyce

• W piątek 22 listopada 2023 roku młodzi biolodzy, tym razem z klasy siódmej wykrywali obecność skrobi w produktach pochodzenia roślinnego. Sprawdzali także czy enzymy zawarte w ślinie rozkładają skrobię. Badali też czy sok z cytryny zawiera witaminę C. Wszystko przy użyciu ogólnodostępnych produktów. Wykorzystaliśmy banana, jajko, ziemniaka, kleik skrobiowy, sok z cytryny, jodynę, wodę i ślinę. No i oczywiście po doświadczeniach posprzątaliśmy swoje małe laboratoria

• Alicja w Krainie Czarów

• W piątek 29 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klas 0-6 wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Jeleniej Góry. Udaliśmy się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na musical w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego ,,Forte" na występ pt. ,,Alicja w Krainie Czarów". Dzień wcześniej młodsze dzieci zostały zapoznane z treścią tej lektury oglądając film animowany pod tym samym tytułem. Spektakl zachwycał młodych widzów scenerią, choreografią, zabawnymi sytuacjami, pięknymi, barwnymi kostiumami. Z zaciekawieniem oglądali tę formę przekazu tekstu, czyli kwestie śpiewane, które przenoszą  widza w magiczny świat, w którym zwierzęta i rzeczy typu ,,kart'y" mówią ludzkim głosem. Śpiew aktorów i wspaniałe dobrana muzyka tworzyły niepowtarzalny klimat  tego występu. Uczniowie byli pod tak dużym wrażeniem musicalu, że nawet w autobusie nucili sobie piosenki. Wycieczka była wspaniała i niezapomnianą.