• Święto Szkoły

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Zesłańców Sybiru serdecznie zaprasza absolwentów szkoły roczników urodzenia 1991, 1992 i 1993 na uroczystość Święta Szkoły w dniu 8 czerwca 2024 o godzinie 10 .

Porządek uroczystosci

1.Powitanie gości w świetlicy wiejskiej w Szarocinie.

2.Występ artystyczny połączony z 15 rocznicą nadania imienia szkole.

3.Przemarsz orszakiem do szkoły.

4.Złożenie wiazanek przy obelisku.

5.Zwiedzanie szkoły.

6.Zabawy i poczestunek zorganizowany przy współudziale Rady Rodziców.

Z uwagi ,że nie dotarliśmy osobiście do każdego absolwenta proszę wszystkich byłych absolwentów wymienionych roczników o wzajemne poinformowanie  się i  udostępnianie informacji.

Czekamy na Was.Liczymy na dużą frekwencję.

Barbara Stanek

• 50-lecie kapłaństwa

• Grupa Teatralna Lolki wzięła udział w jubileuszu 50-lecia kapłaństwa naszego księdza proboszcza Czesława Barczewskiego. Krótkim występem pragnęli sprawić księdzu proboszczowi prezent z okazji tego wyjątkowego święta.

• Spotkanie z indiańskim światem

• W piątek 24 maja 2024 roku uczniowie klas I-III odwiedzili Wioskę Indiańską w Janiszowie, gdzie Naczelny Wódz Krzysztof Jawor zapoznał uczniów z tajnikami życia Indian.

Dzieci miały możliwość strzelania z łuku, rzucania toporkiem, walki na kije i łowania ryb na czas. Te indiańskie konkurencje zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i popcornem pod gołym niebem. Dzieci mogły również sprawdzić swoje praktyczne wiadomości i umiejętności posługiwania się pieniędzmi, podczas zakupów upominków w domku z pamiątkami. Pogoda i nastroje dopisały wszystkim uczestnikom.

• Żywa lekcja historii

• W związku ze zbliżającą się rocznicą 15-lecia nadania imienia Szkole im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, gościliśmy w czwartek 23 maja 2024 roku wyjątkowych gości. Pan Ryszard Janosz, prezes Związku Sybiraków (oddział Wrocław) i Pan Roman Janik, wiceprezes, poprowadzili dla nas niezwykłą, żywą lekcję historii. Panowie opowiadali o swoich doświadczeniach z czasów gdy jako dzieci zostali zesłani na Sybir. Uczniowie klas 1-8, a także chętne przedszkolaki uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu. Mamy nadzieję, że spakowali do swojej życiowej walizki doświadczeń jak najwięcej informacji historycznych wprost od Tych, którzy doświadczyli Golgoty Wschodu.

Serdecznie dziękujemy zarówno Panu Romanowi i Ryszardowi, jak i Przedstawicielom Stowarzyszenia Odra-Niemen, którzy bezinteresownie i bezpłatnie przywieźli Panów ze Związku Sybiraków. Jesteśmy pełni wdzięczności nie tylko za to, co dziś dla nas zrobili, ale także za całokształt Ich pracy: dbałość o Polskich Bohaterów Narodowych oraz krzewienie prawdziwej historii naszego kraju.

• Ostatnia wycieczka VIII klasy

• „Ostatni raz z moją klasą..” - jak mówią słowa piosenki.. Wycieczka 8 klasy za nami. Czas spędzony w Brennie przez te trzy dni to na pewno dożo nowych doświadczeń i ciekawych momentów. Pogoda piękna, humory dopisywały, zostaną piękne wspomnienia. Powoli zbliżamy się także do końca naszej wspólnej szkolnej drogi a ten czas pozwolił na się miło pożegnać. Zapamiętamy te chwile na zawsze 😀.

• Wycieczka do ZOO

• W środę 15.05.2024 r. nasze przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do ZOO Łączna. Celem wycieczki była obserwacja zwierząt w naturalnym środowisku, czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą,  rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt.

Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego,  przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata - świat zwierząt Australii, Górskie Safari, strefy Ameryki Południowej, świat ptaków oraz świat kóz i owiec, które mogły same nakarmić.

Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody dla przedszkolaków oraz kolejną ciekawą przygodą. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

• Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie przystąpili w czwartek 9 maja 2024 roku do napisania sprawdzianu trzecioklasisty. Tegoroczny Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty składał się z dwóch części podstawowych: • języka polskiego (słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem)• matematyki.Część trzecia dodatkowa to test z przyrody.Życzymy uczniom jak najlepszych wyników.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• We wtorek 7 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy IV, pod opieką Pani Anny Biestek. Akademię ubogaciły pieśni patriotyczne, w śpiew których włączyła się całą społeczność szkolna. Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

• Szarocin 53
          58-400 Kamienna Góra
        • mgr Barbara Stanek

* w indywidualnych sprawach wychowawczo-edukacyjnych dyrektor przyjmuje w kancelarii szkoły w środy w godzinach 13 - 15 oraz w piątek od 12-14.
          * wcześniej można umawiać się telefonicznie pod numerem 757424479.