• Deklaracja dostępności Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie

Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoła Podstawowa  im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie.

• Data publikacji strony internetowej:
      • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób Głuchych, m.in. z uwagi na fakt, iż zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Napisy są dodawane sukcesywnie.
      • Zamieszczone na stronie aktualności w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, gdyż były skanowane.
      • Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
      • Nie wszelkie elementy nietekstowe, umieszczone na stronie internetowej, takie jak: zdjęcia, obrazki ozdobne, ikony, itp. posiadają szczegółowy opis.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
      • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: Andrzej Przybytek
      • E-mail: andrzejprzybytek@gmail.com
      • Telefon: 75 742 44 79

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
      • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
      • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
      • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
      • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie
      • Adres: Szarocin 53, 58-400 Kamienna Góra
      • E-mail: spszarocin4@wp.pl
      • Telefon: 75 742 44 79

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

1. Szkoła mieści się w dwóch budynkach nie mających ze sobą połączenia korytarzem.
      2. W obu budynkach szkolnych istnieją bariery poziome i pionowe w przestrzeni komunikacyjnej.
      3. Aby wejśc do obu budynków trzeba pokonać schody.
      4. Budynki nie są wyposażone w windy.
      5. Toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
      6. Nie posiadamy rozwiązań architektonicznych i zainstalowanych urządzeń, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń.
      7. Nie posiadamy w budynkach informacji na temat rozkładu pomieszczeń w sposób dotykowy i głosowy.
      8. Szkoła dopuszcza wstępu do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
      9. Nie zapewniamy osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub uratowania w inny sposób niż według wskazanego według systemie ewakuacyjnym.
      10. Szkoła nie posiada parkingu, a parkowanie jest dostępne przy drodze powiatowej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego - Raport_o_stanie_zapewniania_dostepnosci_podmiotu_publicznego.pdf