• Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025

• 9:40 – uroczyste  rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Szarocinie i spotkania z wychowawcami klas.
            • ok. 10:30 – powrót  uczniów do domu autobusem.
            • istnieje możliwość uczestnictwa we mszy świętej w kościele w Leszczyńcu o godzinie 8:30 przy zorganizowanym transporcie autobusem szkolnym. Godziny odjazdu autobusu szkolnego o godzinie 8:00 z Szarocina i ok 8:10 z Ogorzelca.
            • informujemy również rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego, że z dniem 2 września przedszkole czynne jest w godzinach 7:00 – 15:00. Świetlica ruszy od środy 4 września po dostarczeniu zgody na uczestnictwo w zajęciach.

Dyrektor Szkoły Barbara Stanek

• Obóz młodzieżowy Stowarzyszenia Odra-Niemen

• Ocalić od zapomnienia oraz przekazać historię młodemu pokoleniu – to główne cele Stowarzyszenia Odra-Niemen, które rozpoczęło coroczny obóz młodzieżowy na Litwie. Tym razem wolontariusze pracują w Trokach.

Polski cmentarz przy ulicy Senkelio w Trokach jest już nieczynny. Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia Odra-Niemen, to historyczne miejsce. Stowarzyszenie uporządkowało już kilkanaście cmentarzy na Wileńszczyźnie. Tym razem w dziesięciodniowej akcji uczestniczy 17 wolontariuszy z Polski. Każdy ma określone zadania. W tym roku do sprzątania dołączyły placówki edukacyjne z Tarnowa oraz Szarocina na Dolnym Śląsku. Przedstawiciele Stowarzyszenia Odra-Niemen przyjeżdżają na Litwę od ponad 10 lat. Ich największym projektem jest akcja Rodacy Bohaterom, w ramach której przywożą paczki. Stowarzyszenie organizuje też akcje pomocowe dla Ukrainy, pomaga kombatantom, przeprowadza akcje pamięci i zajęcia edukacyjne.

Materiał wideo tutaj - https://wilno.tvp.pl/79670632/oboz-mlodziezowy-stowarzyszenia-odraniemen

Źródło: wilno.tvp.pl

• Szarocin 53
          58-400 Kamienna Góra
        • mgr Barbara Stanek

* w indywidualnych sprawach wychowawczo-edukacyjnych dyrektor przyjmuje w kancelarii szkoły w środy w godzinach 13 - 15 oraz w piątek od 12-14.
          * wcześniej można umawiać się telefonicznie pod numerem 757424479.