• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie informuję, iż rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 dla dzieci  w wieku od 3 do 6 lat  rozpocznie się w terminie od 30.01.2023 do 10.02.2023 roku.

Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 9:00 do 14:00.

Wnioski będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz na można go pobrać - karta-zapisu-dziecka-do-oddzialu-przedszkolnego(1).doc

• Dzień Babci i Dziadka

• Jak co roku uczniowie klas 0-3 przygotowali dla swojej babci i dziadka występ artystyczny którym pokazali jak bardzo ich kochają i jak Babcia i Dziadek są ważni w ich życiu. Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci bardzo wzruszały a zarazem rozbawiały zebranych w Świetlicy Wiejskiej w Szarocinie gości. Po występach wszyscy wspólnie mogli spędzić czas przy kawie i ciastku. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność.

• Etap powiatowy Zdolnego Ślązaka

• W ubiegłym tygodniu w środę i w miniony wtorek nasza uczennica Amelia Kołdras z klasy siódmej brała udział w etapie powiatowym Zdolnego Ślązaka z dwóch przedmiotów, z języka niemieckiego i biologii. Gratulujemy Amelce i trzymamy kciuki za wyniki naszej koleżanki. To jedyna uczennica ze szkół gminnych w kolejnym etapie tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych Zdolny Ślązak. Już dzisiaj liczymy na Ciebie Amelko w przyszłym roku szkolnym.

• Wizyta prezesa oddziału PTSM w Kamiennej Górze

• W środę 18 stycznia 2023 r. naszą szkołę odwiedził Prezes oddziału PTSM w Kamiennej Górze Pan Jerzy Rubach. Dzieci zapoznały się z podsumowaniem Szkolnego Sezonu Turystycznego za rok 2022 oraz otrzymały dyplomy i pamiątkowe długopisy. W tym roku nowymi członkami Towarzystwa zostali nasi pierwszoklasiści, którzy wraz zpozostałymi uczniami z niecierpliwością oczekują nowych przygód.

• "Najpiękniejsze stroik bożonarodzeniowy"

• W okresie przedświątecznym odbył się konkurs plastyczny "Najpiękniejsze stroik bożonarodzeniowy" organizowany przez Publiczne Przedszkole w Krzeszowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15.12.2022r. Spośród wszystkich  zgłoszonych prac  to właśnie nasze przedszkole zajęło pierwsze miejsce🥇 otrzymując tym samych główna nagrodę🎉🎁. Zapraszamy do fotorelacji z całego procesu twórczego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy👏.

• Jasełka

• W sobotę 14 stycznia 2023 roku w sali wiejskiej w Szarocinie odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe, które współorganizowała Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie. Uczniowie wystawili Jasełka pt. ,,Wolne miejsce przy stole". Dziękujemy każdej osobie, która zaangażowała się w przygotowania do tego wydarzenia, począwszy od nauczycieli, poprzez uczniów, rodziców oraz obecnych gości.

• Zawody powiatowe w tenisie stołowym

• We wtorek 10 stycznia 2022 roku w Pisarzowicach odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Para dziewcząt Urszula Morawska, Wiktoria Rosiak zajęła III miejsce.

Para Nikola Kluska, Justyna Łuczak wywalczyła I miejsce.

Drużyna chłopców: Kacper Morawski, Jakub Tilgner zdobyła II miejsce.

Wywalczenie miejsc na podium w zawodach rangi powiatu pozwala na uzyskanie stypendium sportowego. Gratulujemy.

• Spacer historyczny

• Dnia 05.01.23 (czwartek) uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spacerze historycznym po naszej miejscowości. Został on zorganizowany w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Naszych uczniów oprowadzali po Szarocinie znawcy lokalnej historii Krzysztof Wojtas i Maciej Regiewicz.

Prezentowali oni wiele artefaktów historycznych z naszego regionu. Opowiadali o tym jak pasjonująca jest praca przy odkrywaniu śladów przeszłości. Można było się dowiedzieć gdzie odkryto bardzo wartościowe przedmioty z naszej okolicy oraz jak przygotować się do poszukiwania cennych znalezisk. Poznaliśmy też historię Szarocina, przede wszystkim pałacu, gdzie obecnie mieści się Dom Pomocy Społecznej. Okazało się, że żyjemy w bardzo ciekawym miejscu pod względem historycznym. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo ciekawa i angażująca.

Z tych wszystkich informacji o naszych gminnych miejscowościach przeprowadzony zostanie konkurs, podczas finału 3 marca,  do którego przystąpią uczniowie z każdej szkoły , którzy najbardziej  angażowali się i wykazywali się wiedzą podczas dzisiejszego spotkania.