• Dzień Sybiraka

• W wtorek 20 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie upamiętniono Światowy Dzień Sybiraka obchodzony 17 września na pamiątkę Sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

Dla podkreślenia wagi polskości i wolności, a przede wszystkim dla upamiętnienia nadzwyczaj trudnych przejść zesłanych na Sybir Polaków, uczniowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Majewskiej-Homoncik  i przy pomocy Pani Barbary Kokoszy i Pana Andrzeja Przybytka przygotowali uroczysty apel, który miał w prostych pytaniach i odpowiedziach wytłumaczyć wszystkim uczniom, jak ważne jest by byli dumni ze swej polskości oraz z tego, że ich szkoła nosi wyjątkowe imię odważnych i nie poddających się trudnościom Polaków.

• Spotkanie z rodzicami

• Dyrektor szkoły i wychowawcy klas serdecznie zapraszają na spotkanie organizacyjne we wtorek 20 października 2022 roku.

Spotkanie odbędzie się według następującego harmonogramu:

15:00-15:30 - spotkanie rodziców z wychowawcami klas 1-3
            15:30-16:00 - ogólne spotkanie z Dyrektorem Szkoły rodziców uczniów klas 1-8
            * 16:00-16:30 - spotkanie rodziców z wychowawcami klas 4-8

Szkoła poprzez uczniów przesłała oferty związane z ubezpieczeniem. Przedstawiliśmy 3 oferty i prosimy o pisemną informację zwrotną, na które ubezpieczenie się Państwo decydujecie. Informację zwrotną prosimy kierować do sekretariatu szkoły. Podejmiemy decyzję o wyborze ubezpieczyciela większością Państwa głosów. Zaznaczam, że jeżeli rodzic indywidualnie ubezpiecza dziecko nie ingerujemy w Państwa decyzję.

Dyrektor szkołyBarbara Stanek

• Dzień Kropki

• W czwartek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Podczas spotkania oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film ukazał nam, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Uczniowie mogli również zaprezentować swoje zdolności na forum szkoły. Dodatkowo przygotowano zabawy,sesję zdjęciową każdej klasy a także ogłoszono konkurs plastyczny.

• Obiady - informacja

• Od wtorku 06.09.2022 roku ruszamy z obiadami. W związku ze zmianami za usługi cateringowe przedstawiamy nowe opłaty:

* za zupę - 2,70 zł

* za drugie danie - 5,30 zł

* cały obiad - 8 zł

Poniżej jadłospis na 4 tygodnie.Rozpoczynamy jadłospisem numer 3.

Każdy zainteresowany uczeń powinien zgłosić chęć zakupu obiadu każdego dnia do godziny 8:30 do Pani Pauliny Pogody z oddziału przedszkolnego.

Dzien_tydzie_3.docx

Dzien_tydzie_4.docx