• Święto Szkoły

• Dyrekcja, nauczyciele, rada rodziców i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie organizują Święto Szkoły w sobotę dnia 11 czerwca 2022 r. o godz. 10:00. Wracając do tradycji z ubiegłych lat, serdecznie zapraszamy absolwentów roczników urodzenia: 1985, 1986 i 1987 na uroczystość. Mamy nadzieję, że imienne zaproszenie dotrze do nich, jednak ze względu na możliwość informacji w mediach społecznościowych, wykorzystujemy tę szansę i prosimy o przyjęcie zaproszenia.

W programie:

- występ uczniów na Świetlicy Wiejskiej,

- przemarsz orszakiem do szkoły,

- zwiedzanie szkoły,

- wspólne świętowanie na terenie szkoły.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie przybycia do dnia 06.06.2022 r. pod numerem telefonu: (75) 742-44-79.

• Wycieczka do Krzeszowa

• W poniedziałek 23 maja 2022 r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunkami i panem Jerzym Rubachem Nauczycielem Kraju Ojczystego i Instruktorem Ochrony Przyrody PTTK wybrali się na wycieczkę do Krzeszowa w ramach ,,Cyklu imprez turystyczno – krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wiejskiej Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Gminy Wiejskiej Kamienna Góra. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Szkółce Leśnej oraz spotkanie z panem leśniczym Bartłomiejem Dymkiem, który zaproponował nam wiosenny spacer po lesie. Podczas lekcji terenowej uczniowie poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o lesie, który kryje wiele ciekawych tajemnic. Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania roślin i zwierząt leśnych oraz warstw lasu. Po wizycie w Szkółce Leśnej udaliśmy się do Kina za Rogiem, gdzie czekała nas kolejna atrakcja – odbiór nagrody za udział w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, a była to projekcja filmu animowanego opowiadającego o losach ,,Śnieżki i Fantastycznej Siódemki”.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

• Inwestycja w przyszłość – od podstawy bez obawy

• Informujemy, że od maja 2022r. ruszyły w Szkole Podstawowej w Szarocinie dodatkowe zajęcia w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – od podstawy bez obawy”. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły mogą skorzystać z różnych form działań, które przedstawiamy poniżej.

Uczniowie zostali zakwalifikowani na podstawie diagnoz. Każdy uczeń potwierdza swoje uczestnictwo poprzez deklarację. Ze względu na fakt, że projekt jest realizowany w 4 szkołach gminnych mogą wystąpić trudności logistyczne z ułożeniem stałego harmonogramu, dlatego zanim wdrożymy go w pełni o kolejnych terminach będą państwo informowani poprzez komunikaty na Facebooku, stronie internetowej szkoły i dzienniku elektronicznym Librus.

Więcej informacji - ZAJECIA_PROJEKTOWE.docx​​​​​​​

• Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?

• Już za dwa tygodnie uczniowie klas ósmych będą pisali swój pierwszy poważny egzamin w życiu. Zapewne wielu będzie borykało się ze stresem. Poniżej link do materiału, jak skutecznie radzić sobie ze stresem.

Wejdź tutaj.