• Wiosna!

• W poniedziałek 21  marca 2022 roku dzieci ze Szkoły podstawowej w Szarocinie tradycyjnie przywitały wiosnę. Przedszkolaki i klasy 1-3 wykonały Marzanny, które na znak wiosny oprowadziły po okolicy.

• Przegląd Kabaretów

• W niedzielę 20 marca 2022 roku w Świetlicy Wiejskiej w Szarocinie odbył się "Przegląd Kabaretów" w wykonaniu grupy teatralnej LOLKI, z gościnnym występem chętnych i zaangażowanych uczniów innych klas. Młodzi aktorzy kabaretowi śmiali się głównie z rzeczywistości szkolnej oraz teatru. Przegląd Kabaretów był nie tylko sposobem na zdobycie wiedzy z zakresu teatru, literatury,  historii, matematyki, czy nawet języków obcych, ale przede wszystkim odskocznią od trudnej rzeczywistości z jaką wszyscy się ostatnio mierzymy.

• V Dolnośląskim Konkursie Poezji Sybirackiej

• W czwartek 17 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Dolnośląskim Konkursie Poezji Sybirackiej.

Udział w konkursie był okazją do godnego reprezentowania i promowania szkoły im. Zesłańców Sybiru w naszym województwie oraz lekcją historii, literatury, patriotyzmu, a szczególnie empatii,  istotnych zwłaszcza dziś, kiedy na naszych oczach znów krwawo maluje się historia. Konkurs odbył się w Zajezdni Historia we Wrocławiu, gdzie nasze uczennice miały również okazję obejrzeć ekspozycję muzealną.

• Na pomoc Ukrainie

• Choć jesteśmy małą szkołą to serce mamy wielkie i bardzo hojną społeczność lokalną. Ponadto imię szkoły Zesłańców Sybiru zobowiązuje.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;
            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Przed tygodniem wspólnie ze SP w Ptaszkowie i ZS w Pisarzowicach ogłosiliśmy zbiórkę pieniężną na pomoc dla cierpiących mieszkańców Ukrainy. W naszej małej placówce dzięki wielkiej ofiarności uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracyjnych i wielu innych ludzi dobrego serca, udało się zebrać 2 690 złotych. Cała kwota została dzisiaj przelana na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, który na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoje działania do panujących warunków. W sumie w trzech placówkach oświatowych udało się zebrać 7 445 złotych.

Nie była to nasza jedyna akcja na rzecz pomocy Ukrainie. Przez tydzień zbieraliśmy dary rzeczowe, które dzisiaj zostały przekazane Gminie Kamienna Góra.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!

• Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej

• Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych zbiegło się dzisiaj w naszej szkole ze Szkolnym Konkursem Recytatorskim Poezji Sybirackiej.  Uczestnicy konkursu mieli okazję spojrzeć w przeszłość i zastanowić się nad kwestią patriotyzmu. W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach IV- VI pierwsze miejsce zajęła Natalia Bugla, drugie Urszula Morawska, trzecie Amelia Kołdras.

W klasach VII-VIII pierwsze miejsce zajął Filip Maciejowski, drugie Anna Paździor, trzecie Gabriela Jaroszewicz.

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą mieli możliwość zaprezentować się podczas konkursu Poezji Sybirackiej we Wrocławiu.