Przekaż 1% podatku na SP w Szarocinie
Dzień Babci i Dziadka
We wtorek 22 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowane zostały bardzo ładne wiersze i piosenki, które wprawiły zaproszonych gości w radosny nastrój. Skecz pt. „Ratujmy Dziadka” opowiadający o zachciankach babci, wywołał uśmiech na widowni. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane w klasach upominki. Następnie na każdego czekał słodki poczęstunek w postaci ciast przygotowanych przez rodziców uczniów.
Występ dzieci spowodował, że w niejednym oku zakręciła się łezka.
Podsumowanie I półrocza KilomeTrasów
Podsumowaliśmy pierwszy semestr kilometrasów. Najwięcej przebiegła w tym sezonie klasa IV, a zwycięzcą indywidualnym został Kacper Majerski. Miejsce II zajął Cezary Czernecki, a III Weronika Ostrowska. Gratulujemy zwycięzcom.
Pocahontas indiańska księżniczka
W środę 16 stycznia 2019 roku uczniowie klas 0-III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Kowarach na spektakl „Pocahontas indiańska księżniczka" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Spotkanie z wyjątkową księżniczką kierującą się w swoim życiu sercem i mądrością dało okazje do wielu wrażeń. Efekty sceniczne, bogata aranżacja, ciekawe kostiumy i rekwizyty sprawiły, że poczuliśmy się jak w bajce.
Dla wszystkich była to wspaniała lekcja obcowania z teatrem , która to pokazała także uczniom, że dobroć , uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło....osiągnąć szczęście. ..miłość i pokój.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.
VIII Zimowe Zawody Sportowe DPS Szarocin
- 1
W piątek 11 stycznia 2019 roku uczniowie klasy szóstej wspierani przez klasę siódmą udali się do Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Zostaliśmy zaproszeni przez mieszkańców Domu i pracowników do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej na śniegu.
Na początku zostaliśmy podzieleni na grupy, w każdej drużynie znajdowali się gospodarze i nasi uczniowie. Konkurencje były różne: rzut piłeczką do kosza, wężowy slalom, wyścig z sankami, bieg z przeszkodami. Ostatnią konkurencją było wykonanie rysunku na śniegu, technika dowolna – wydeptywania, rysowanie rękoma, czy całym ciałem. Bawiliśmy się świetnie. Po zawodach i wręczeniu medali wszyscy udaliśmy się do budynku, gdzie zostaliśmy poczęstowani ciepłą i przepyszną herbatą oraz ciastkami. Była to również kolejna sposobność do integracji z mieszkańcami DPS-u.
Po spotkaniu przy herbacie i ciastkach zostaliśmy przez p. Dyrektora i p. Zuzię oprowadzeni po gabinetach terapii i mogliśmy poznać pracę terapeutów. Odwiedziliśmy warsztaty terapii zajęciowej plastyczne i techniczne, salę gimnastyczną i salę fizjoterapii, poznaliśmy zajęcia sportowe pensjonariuszy, byliśmy pod wrażeniem ich niezwykłej aktywności sportowej i licznych sukcesów w olimpiadach specjalnych. Zauroczeni byliśmy pracami plastycznymi wykonanymi różnymi technikami. Odwiedziliśmy też salę wyciszenia, tam podobało nam się tak bardzo, że nie chcieliśmy wyjść.
Na koniec spotkała nas jeszcze jedna nieoczekiwana wizyta, jedna z mieszkanek – Weronika zabrała nas do kuchni, gdzie miała odłożone swoje prace plastyczne, którymi chętnie nas obdarowała.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Domu, p. Dyrektorowi, p. Zuzi i wszystkim pracownikom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Było to dla nas ciekawe doświadczenie innej niż w szkole rywalizacji. Liczymy na częstsze spotkania.
WOŚP w naszej szkole
Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na 27. Finał WOŚP. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych. Naszym wolontariuszom udało się zabrać kwotę 302.52 groszy, które zostały w niedzielę przekazane do puszek w CBK w Pisarzowicach. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Jasełka bożonarodzeniowe
W piątek 21 grudnia jak tradycja nakazuje odbyły się w naszej szkole bożonarodzeniowe jasełka. Motywem przewodnim przedstawienia było postrzeganie wypaczonych wartości życiowych przez głównego bohatera. Spektakl zmienił bieg zdarzeń w momencie, gdy mężczyzna doszedł do wniosku, iż rodzina jest największym szczęściem, dobrem i radością człowieka. Tego życzymy również Państwu-jak najszybszego zauważenia spraw istotnych, dających długotrwałe szczęście i miłość. Nauczymy się żyć dla drugiego człowieka!
Podsumowanie "Tygodnia tolerancji"
- 8
Piątkowy dzień (26 października) rozpoczęliśmy od podsumowania Dni Tolerancji w naszej szkole organizowanych w ramam III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Uczniowie podczas zajęć warsztatowych tworzyli Drzewka Życzliwości z wpisami " proszę.., przepraszam za..., dziękuję za ..." oraz łańcuchy Tolerancji. Podczas apelu zaprezentowali się uczniowie klasy IV, VII i VIII a także o tolerancji wypowiedzieli się zaproszeni goście z DPS z Szarocina wraz z opiekunem Panią Zuzanną Kurnytą.
Stroiki "Pamiętamy o zmarłych"
Jak co roku nasza nasza szkoła ruszyła z akcją "Pamiętamy o zmarłych" w ramach, której uczniowie, nauczyciele, oraz rada rodziców wykonują stroiki na groby. Dziękujemy już dziś wszystkim, którzy przynieśli kwiaty oraz ozdoby potrzebne do ich wykonania.
"Noc w szkole. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie..."
- 7
W dniach 19.-20.10.2018 r. 54 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli Moniki Gładysz, Izabeli Zarzyckiej, Justyny Sowińskiej, Barbary Kokoszy i Andrzeja Przybytka wzięło udział w imprezie szkolnej pt: "Noc w szkole. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie..."
Spotkaliśmy się w piątek o godz. 16.00 i wspólnie wyruszyliśmy na rajd pieszy do Pisarzowic, rozwiązując po drodze grę książkową ulożoną na podstawie lektury Szatan z siódmej klasy. Zadania dotyczyły różnych punktów, które musieliśmy znaleźć po drodze i związane były z matematyką, przyrodą, historią i językiem niemieckim.
Po powrocie do szkoły zjedliśmy pyszną pizzę i uczestniczyliśmy w zajęciach cyfrowych. Wieczorem nasi uczniowie mogli poczuć się jak w kinie podczas maratonu filmowego. Następnego dnia po śniadaniu wszyscy uczestniczyli w sztafetach przedmiotowych, rozwiązując zadania matematyczne, językowe, przyrodnicze i logopedyczne (łamańce językowe). O godz. 11.00 wszyscy w znakomitych humorach rozeszli się do swoich domów.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Pod koniec września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Niektórzy z kandydatów przygotowali bardzo ciekawe plakaty ukazujące najważniejsze punkty swojego programu.
Po przeliczeniu głosów wyłoniono następujący skład samorządu klas IV-VIII i małego samorządu klas I-III:
Samorząd klas IV - VIII:
- Katarzyna Basta (klasa VIII) - przewodnicząca;
- Norbert Zygmunt (klasa VII) - zastępca przewodniczącego;
- Marcel Skrzypek (klasa VI) ,Jakub Malicha (klasa V), Filip Maciejowski (klasa IV) - czlonkowie
Mały samorząd klas I - III
- Magdalena Poręba - przewodnicząca,
- Amelia Kołdras - zastępca,
- Zuzanna Kwaśnicka i Kacper Morawski - członkowie
Opiekunem została Pani pedagog mgr Izabela Zarzycka.
Prośba Rady Rodziców
Rada Rodziców po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 30zł na pierwsze dziecko, na drugie 15 zł.
Jeżeli jednak suma ta przekracza Państwa możliwości prosimy o wsparcie w każdej dowolnej kwocie. Nawet najdrobniejsza suma jest bardzo potrzebna. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze.
Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody itp.
Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami. W ubiegłym roku szkolnym z kwoty będącej w dyspozycji Rady Rodziców mogliśmy wesprzeć m.in. następujące inicjatywy: nagrody, wycieczki itp.
Łączna kwota dofinansowania wynosiła 3000 złotych.
Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe. Pieniądze można wpłacać przedstawicielom Trójki Klasowej (przewodniczącemu, skarbnikowi). Proponujemy również wpłaty bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
Numer konta Rady Rodziców:
41 1500 1429 1214 2009 3756 0000 Santander BankWsparcie szkoły ze strony rodziców jest nieocenione i znacząco może poprawić działanie szkoły, warunki nauki naszych dzieci oraz wspomagać ich rozwój i zainteresowania.
Wszyscy rodzice powinni wspierać edukację swoich dzieci. To dzięki naszej aktywności i zaangażowaniu możemy wspierać zadania jakie postawili przed sobą i nami-Rodzicami nauczyciele.
Wpłata każdej składki przyczynia się do realizacji kolejnych pomysłów i inicjatyw.
Szanując Państwa pieniądze, zawsze staramy się aby poczynione przez nas wydatki przyczyniały się do rozwoju jak największej liczby dzieci, czy też umilały im długie godziny spędzane w szkole. Dążymy do tego, aby nasze dzieci były zachęcane i motywowane do działań oraz odpowiednio nagradzane.
Zachęcamy też Państwa do czynnego zaangażowania się w życie szkoły. Jeżeli macie Państwo dostęp do jakichś gadżetów, fantów na nagrody czy też materiałów plastycznych lub moglibyście zaprosić do szkoły kogoś „ciekawego” lub w inny sposób wspomóc działalność szkoły – zapraszamy do współpracy.
Jeszcze raz prosimy o dokonywanie wpłat na poczet Rady Rodziców. Te fundusze ZAWSZE WRACAJĄ DO NASZYCH DZIECI! Jednak bez Państwa zaangażowania żadne nasze działania dla naszych dzieci nie będą możliwe.
Żywa lekcja biologii
W środę 10 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja biologii. Podczas niej uczniowie mogli zobaczyć z bliska kilka gatunków węży.
Herpetolog, oprócz prezentowania okazów, ciekawie opowiadał o przywiezionych przez siebie gadach. Uczniowie poznali budowę, fizjologię i zachowanie węży. Mieli okazję zobaczyć wylinkę - skórę zrzucaną przez węże. Wśród uczniów nie zabrakło również wielu śmiałków, którzy odważyli się dotknąć niektóre z prezentowanych okazów.
Podziękowania
Dyrektor i Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość oraz współpracę przy organizacji Święta Szkoły połączonego z prezentacją książki pana Grzegorza Gambala pt. „Słownik Doliny Świdnika”:
Kopalni Ogorzelec, Przedstawicielom Gminy Kamienna Góra, p. Jolancie Jakobschy, p. Barbarze i Waldemarowi Piśnickim, Mleczarni KAMOS, p. Piotrowi Zielonce, p. Alicji i Piotrowi Czerwińskim, p. Iwonie Porębie, p. Roksanie Jaroszewicz, p. Barbarze Laszczkowskiej, p. Małgorzacie Bugli, p. Emilii Pendzel, p. Annie i Jackowi Daszyńskim, p. Annie i Mariuszowi Kalińskim, p. Joannie i Arturowi Basta, p. Elżbiecie Kołdras, p. Anecie Kwaśnickiej, p. Marlenie Kołdras, p. Natalii Sadłoń, p. Arturowi Makasiowi, p. Helenie Sabat.
Jednocześnie życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Warsztaty o tolerancji w ramach III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa
- 7
W poniedziałek 8 października reprezentanci wszystkich szkół Gminy Kamienna Góra rozpoczęli w świetlicy wiejskiej w Szarocinie warsztaty o tolerancji w ramach III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Uczniowie współpracując ze sobą tworzyli plan dnia tolerancji, który chcieliby przeprowadzić w swojej szkole.
Wszystkie pomysły spotkały się z dużym zainteresowaniem i oklaskami. Wyłonieni zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas debaty 6 listopada. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę.
Wystawa prac plastycznych „DOLINA ŚWIDNIKA”
- 10
W dniu 30.09.2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru odbyła się Wystawa Prac Plastycznych oraz fotografii biorących udział w Konkursie Plastycznym I Fotograficznym „Dolina Świdnika”.
Wśród prac honorowe miejsce zajęły prace nagrodzone w konkursie rozstrzygniętym 18.06.2018r. W dniu Święta Szkoły laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Nagrody wręczała Wójt Gminy Kamienna Góra Pani Małgorzata Buszkiewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie Pani Barbara Stanek.
Wśród nagrodzonych w konkursie prac uczniów szkół gminy Kamienna Góra wyniki prezentowały się następująco:
W KATEGORII KLAS IV-VI:
I MSC
- Kamila Ataryk - kl. IV - Piarzowice
- Klaudia Kwaśnicka - kl. V - Szarocin
II MSC
- Hubert Przybytek - kl. IV - Pisarzowice
- Oliwia Dylewska - kl. IV - Ptaszków
III MSC
- Katarzyna Hebda - kl. IV - Ptaszków
- Marcelina Kiełbasa - kl.VI - Ptaszków
KLASY VII i GIMNAZJUM
I MSC
- Katarzyna Jagusztyn kl. VII - Szarocin
- Katarzyna Basta kl. VII - Szarocin
II MSC
- Urszula Hebda kl. VII - Ptaszków
- Rozalia Kubiak kl. VII - Szarocin
III MSC
- Natalia Wodziak kl. VII - Ptaszków
- Justyna Ziemianek kl. VII - Szarocin
Wystawa prac cieszyła się dużą popularnością, z ciekawością obejrzeli ją wszyscy zaproszeni goście, w tym dyrektorzy szkół, władze gminy Kamienna Góra.
Projekt ,,Umiem pływać”
- 2
Uczniowie naszej szkoły od 14 września biorą udział w projekcie „Umiem pływać”. Projekt nauki pływania jest adresowany do uczniów klas I-III. Zakłada udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Główne cele projektu:
- upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
- nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
- profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
- efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
- wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
- edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
Rozdanie nagród w konkursie na Zielnik Artystyczny "Roślinność mojego regionu"
W sobotę 29 września podczas uroczystych obchodów Święta Szkoły zostały wręczone nagrody w konkursie na Zielnik Artystyczny "Roślinność mojego regionu". Uczniowie ze wszystkich szkół gminnych wykonywali prace grupowe. W swoich kategoriach uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Klasa 1 - I miejsce,
Klasa 2 - I miejsce,
Klasa 3 - II miejsce
Nagrody dla najlepszych uczniów Gminy Wiejskiej Kamienna Góra
W piątek 22 czerwca najlepsi uczniowie każdej ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Kamienna Góra otrzymali stypendium ufundowane przez gminę. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sali narad Urzędu Gminy. Każda ze szkół wskazała najlepszego ucznia. Ze szkoły w Szarocinie nagrodzona została Julia Waśko. Gratulujemy!!!
info i foto: powiatowa.info
Apel podsumowujący aktywność uczniowską w roku szkolnym 2017/2018
- 16
W czwartek 21 czerwca br. odbył się apel szkolny na którym podsumowano aktywność uczniów na wielu polach w roku szkolnym 2017/2018.
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i czas nagród dla uczniów biorących udział w akcjach SKO, akcjach charytatywnych, konkursach plastycznych. Nagrody zostały ufundowane przez BANK SPÓŁDZIELCZY W KAMIENNEJ GORZE za co bardzo dziękujemy !!!
Były też nagrody za czytelnictwo, które w największej ilości zdobyli uczniowie klas młodszych.
Na apelu została również podsumowana zbiórka kasztanów na zimowe dokarmianie zwierząt leśnych. Sponsorem nagród było Koło Łowieckie ,,Rogacz” z Pisarzowic.
Uczniowie klas młodszych dostali nagrody klasowe za aktywność w całym roku szkolnym, które wręczyła pani dyrektor Barbara Stanek.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM !!!
Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie